Deaf Players Achievements 1938-2017

New Zealand Representatives

PlayerPositionNational TeamYear
Henry Agnew Prop NZ Forestry – NZ tour 1976
Warwick Flintoff Prop NZ Rugby News Youth
Argentina, Chile and Uruguay tour
1986
Morgan Mitchell Prop NZ Under 17 Development 2010
Morgan Mitchell Prop NZ Barbarians 2014

New Zealand Deaf Representatives

PlayerPositionMatchesYear
A
Herbie Agnew Halfback, Fullback 5 Tests, 1 Club 2012, 2013, 2015, 2016
Toby Agnew Lock 5 Tests, 1 Club 2012, 2013, 2015, 2016
Tama Albert Centre, Wing 3 Test, 1 Club 2015, 2016
Darryl Alexander Wing, 1st 5/8 11 Tests, 1 Club 2001, 2002, 2005, 2015, 2016
Fontyne Allanson Prop 2 Tests 2005
Richard Austin Flanker 3 Tests, 1 Club 1995
B
Ashley Bensley 2nd 5/8, Hooker 5 Tests 2005, 2012, 2013, 2015
Chris Blum Lock 6 Tests, 1 Province, 1 Club 2000, 2001, 2002
Steven Brill - 2 Tests, 1 Province 2004, 2005
Kahu Broughton Wing 3 Tests, 2 Clubs 1998
Brent Burcher Prop 2 Tests 2013, 2015
Paul Buzzard Prop 3 Tests, 1 Province, 1 Club 1995, 2004
Reuben Buzzard  Flanker 5 Tests 2012, 2013, 2015, 2016
C
Kevin Carroll Hooker 14 Tests, 3 Provinces, 4 Clubs 1995, 1997, 1998, 2000, 2001, 2002, 2004, 2005
Ryan Cassidy Lock 3 Test, 1 Club 2012, 2015, 2016
Rodney Cole Lock 3 Tests 2002
Liam Collins Fullback 1 Test 2015
Robbie Cooper Prop 1 Province 2004
D
Kelly Dobbyn-Dodunski Flanker 2 Tests 2005
Nicholas Down Flanker 2 Tests, 1 Club 2001
E
Daniel Eastwood Flanker, Hooker 1 Province 2004
Eli Elisara Wing, Fullback 1 Test, 1 Province 2000, 2013
Wiremu Ellis Wing 1 Test 2012
Nick Eschenbach Lock 2 Tests 2013, 2015
F
Garry Farquharson Wing 1 Province 1997
Shane Fenwick Prop 5 Tests, 1 Province, 3 Clubs 1997, 1998, 2001, 2002
Oliver Ferguson Flanker 4 Tests, 4 Clubs 1995, 1998
Opeti Finaulangi Wing, 1st 5/8 14 Tests, 1 Province, 4 Clubs 1995, 1998, 2000, 2001, 2002, 2005
Craig Findsen Lock 1 Test 2013
Matthew Findsen Lock 2 Tests 2012, 2013
Warwick Flintoff Prop 5 Tests, 1 Province, 2 Clubs 1995, 1998, 2000
Ross Freemantle 1st 5/8 8 Tests, 2 Clubs 1995, 2001, 2002
G
Jonny Goldsack 1st 5/8 1 Province 2004
Christian Grey Lock 1 Tests, 0 Res 2013, 2015
H
Brett Harborne  Fullback 1 Test 2012
Thomas Harper Prop 1 Province 2004
Steven Harvey Centre 8 Tests, 2 Province, 1 Club 2000, 2001, 2002, 2004, 2005
Kamau Hawea Halfback 1 Test 2005
Craig Haworth  Halfback 7 Tests, 2 Provinces, 2 Clubs 1995, 1997, 2000, 2001, 2002
Ian Hefford  Fullback 4 Tests 2002
Scott Hellens Halfback 1 Test 2012
Hemi Hema Hooker 1 Tests, 2 Clubs 1998
Paul Henderson  Fullback 3 Tests, 1 Club 1995
George Hiri Eight man 3 Tests, 1 Province, 1 Club 1995, 1997
Kelly Hohaia Flanker, No8, Prop 8 Tests, 2 Provinces, 4 Clubs 1997, 1998, 2000, 2001, 2002
James Howie  Flanker 1 Province 2000
Matthew Hudson Lock 4 Tests, 1 Province, 4 Clubs 1995, 1997, 1998, 2002
Nicholas Humby Wing, Flanker 10 Test, 1 Province, 2 Club 1998, 2000, 2001, 2002
J
Kristofer Jonsson Lock 1 Test 2012
K
Barry Kay Lock 6 Tests, 1 Club 2001, 2002, 2005
Michael King Centre 2 Provinces 1997, 2000
Phillip King Flanker, No 8 16 Tests, 1 Province, 2 Clubs 1997, 1998, 2001, 2002, 2005, 2012, 2013, 2015, 2016
Jamie Kuklinski Lock 7 Tests, 2 Provinces, 2 Clubs 1997, 1998, 2000, 2002, 2004
Tony Kuklinski  Fullback, Flanker 10 Tests, 1 Province, 4 Clubs 1997, 1998, 2001, 2002, 2005
L
Samuel Ledgard Wing 1 Province 1997
Mark Lewis Halfback, 1st 5/8 1 Test, 1 Club 2016
Brandon Lochore Prop, Flanker 5 Tests 2012, 2013, 2016
Dylan Louie Wing, Hooker 3 Tests, 1 Club 2013, 2015, 2016
M
Brent MacPherson Lock 3 Tests, 3 Clubs 1998
Mitchell MacPherson Flanker, 2nd 5/8 3 Test, 1 Club 2015, 2016
Malcolm Matthewson Wing 5 Tests, 4 Clubs 1995, 1998
Michael May Fullback, Centre 10 Tests, 1 Province, 2 Clubs 2000, 2001, 2002, 2012, 2013, 2015, 2016
Tony McGill Reserve 0 Tests, 1 Province, 1 Club 1995, 2002, 2004
Petaera Meihana 2nd 5/8, Centre, Wing 3 Tests 2015, 2016
Morgan Mitchell Prop 1 Test 2012
Campbell Morrison Flanker, Prop 11 Tests, 1 Province, 5 Clubs 1995, 1997, 1998, 2001, 2002
Denis Mullane Prop  3 Tests, 2 Clubs 1998
N
Rodney Noble Prop Reserve 0 Tests, 1 Province  1997, 2002
P
Wiremu Parker Centre 1 Province 2004
Richard Peri  1st, 2nd 5/8 2 Tests, 1 Club 1995
Awhi Phillips 1st, 2nd 5/8, No8 9 Tests, 1 Province, 4 Clubs 1998, 2000, 2001, 2002
R
Paul Rautao Lock, Flanker 2 Tests, 1 Club 2016
Rodney Roberts  2nd 5/8, Flanker  7 Tests, 3 Provinces, 4 Clubs 1995, 1997, 1998, 2000, 2002, 2004
Ben Robertson Wing, 2nd 5/8 14 Tests, 2 Provinces, 4 Clubs 1995, 1997, 1998, 2000, 2001, 2002, 2005
Nathan Robinson Lock, Prop 10 Tests, 2 Provinces, 2 Clubs 1995, 1997, 2000, 2001, 2002, 2005, 2012, 2013
John Rodgers Halfback 6 Tests, 2 Provinces, 4 Clubs 1997, 1998, 2000, 2001, 2002
Henry Rogers Wing 2 Tests, 3 Clubs 1998
Darren Ropata - 3 Tests 2012, 2013, 2015
S
Stewart Saunders Flanker 2 Provinces 1997, 2000
Henry Schuster Wing 5 Tests 2012, 2013, 2015, 2016
David Shepherd Lock 2 Tests 2005
Mark Siviter Halfback 8 Tests, 3 Clubs 1995, 1998, 2001, 2002
Murray Speers (Jnr)  Fullback 4 Tests, 1 Province 2004, 2005, 2012, 2013
Patrick Stokell Wing 2 Tests 2005
Tane Stubbs Centre 4 Tests 2012, 2013, 2015, 2016
Joseph Su’a Prop Reserve 1 Province 1997
T
Kenneth Tafai  Prop 2 Tests 2012, 2015
Leith Tangiwai Hooker  1 Province 2000
Samuel Taua’a No8 4 Tests 2002
Hayden Teesdale Centre, Fullback 6 Tests, 4 Clubs 1995, 1998
Tutu Timiiti  Backline 2 Tests, 1 Province 2004, 2005
Sailusi Toalima Hooker, Prop 7 Tests, 1 Province 2004, 2005, 2012, 2013, 2015, 2016
Maara Tuare Prop 2 Tests 2015, 2016
V
Talia Vaka Lock 1 Test 2015
W
Michael Waites Lock, No8 8 Tests, 5 Clubs 1995, 1998, 2001
Theo Waterhouse Backline, Lock, Flanker 7 Tests, 1 Province 2004, 2005, 2012, 2013, 2015, 2016
Ben Webb Flanker, No8, Hooker 5 Tests, 1 Club 2012, 2013, 2015, 2016
Dustin Whippy Lock 1 Province 2004
Brendon Wintrup Halfback 2 Tests 2005
Kamau Wise Halfback, Fullback, Wing 3 Tests 2015, 2016
John Witchall Prop 2 Tests 2002, 2005
Rick Wright Wing 1 Province 2000
Y
Rhian Yates Flanker 2 Tests 2005

Provincial Union Representatives

PlayerPositionProvinceYear
Jack Swindale Hooker Wellington Junior (retire ill) 1938 c
Ron Twaddle Prop North Otago ‘A’ 1946, 1948, 1950, 1951
Tom Gibling Wing Auckland 6th grade 1952
Owen Gibbons Lock Golden Bay-Motueka ‘A’ 1955
John M Bennett Prop Canterbury Junior 1958
Bernard Clews Lock Auckland 7th grade 1966
Kevin Pivac 2nd 5/8 Auckland 7th grade 1966
Phonse Carroll Wing Manawatu 3rd grade 1967
Kevin Pivac Wing Auckland Yugoslav 1970
Whiti Ronaki Prop Bay of Plenty U18 1974
Kevin Carroll Hooker Manawatu Primary 1975
Ben Robertson L.Wing Southland Under 45kg 1985
Warwick Flintoff Lock, Prop King Country Colts 1986
Ben Robertson R.Wing Southland Under 58kg 1986
Mark Lewis Halfback North Auckland U18 1987
Campbell Morrison Prop Bay of Plenty Maori 1987
Ben Robertson R.Wing Otago U14 1987
Warwick Flintoff Prop King Country ‘B’ 1988, 1989, 1990
Ben Robertson R.Wing Otago U16 1989
George Hiri Lock Manawatu Maori 1989, 1990
Ben Robertson L.Wing Otago U18 1991
David Shepherd Lock Marlborough 'B' 2000, 2001
Darryl Alexander Wing North Harbour Restricted 2002
David Shepherd Lock Wairarapa Bush 'B' 2003, 2004, 2005
Kelly Dobbyn-Dodunski Flanker Auckland U18 2006
Mitchell MacPherson Wing North Harbour U15 2008
Reuben Buzzard Flanker Canterbury U20 2013
Ben Webb Flanker Tasman Maori 2013
James Copeland 1st 5/8 Auckland 'B' 2013
James Copeland 1st 5/8 Auckland U21 2013
Morgan Mitchell Prop Tighthead Southland Stags ‘A’ 2014, 2015, 2016
Daniel Eastwood Prop Auckland U85kg 2016

Town or Country Rugby Sub-Union Representatives

PlayerPositionClubYear
Noel Johnston Lock North Island Pirates 1960-1961 c
Wayne Bird Lock Rodney 3rd 1963
Wayne McNamara Flanker Dunedin Town XV 1964
Wayne McNamara Flanker South Island Marist 1964
Henry Agnew Prop South Island Forestry 1975, 1977
Henry Agnew Prop Town Invercargill 1976
Clive Morgan No8, Lock Western Bays U13 1978
Rodney Roberts Wing Canterbury Country U14 1984
Rodney Roberts Wing North Canterbury U14 1984
Rodney Roberts Wing Canterbury Country U15 1985
Rodney Roberts Wing North Canterbury U15 1985
Rodney Roberts Wing Canterbury Country 1986
Rodney Roberts Wing North Canterbury 1986
Warwick Flintoff Prop Otorohanga ‘A’ 1987-1990
Oliver Ferguson Flanker North Canterbury U18 1994
Morgan Mitchell Prop Tighthead Southland Country A 2013

Premiers Club

PlayerPositionClubYear
Ron Twaddle Prop Oamaru Old Boys 1940-1951
Laurence Schischka Lock Ponsonby 1945-1946
Owen Gibbons Lock Sydenham 1950-1951
Noel Johnston Eight man Patumahoe 1951-1958
Owen Gibbons Lock Motueka United 1955
Owen Gibbons Lock Takapuna 1952-1953, 1956-1966
Noel Johnston Lock Tokoroa Pirates 1959-1966
John M Bennett Lock/Prop Sydenham 1961
Brian Strange Lock Opunake 1965-1966
Reginald Leach Centre, Wing Otumoetai Cadets 1966
Bill Morrsion Centre Petone 1964-1969
Wayne McNarama Prop Dunedin Marist 1967-1977
Phonse Carroll Wing, Flanker Marist Old Boys P.N. 1968-1969
Phonse Carroll Wing, Flanker Te Kawau 1970-1983
Henry Agnew Prop Riverton 1971-1975, 1977
Henry Agnew Prop Marist Invercargill 1976
Henry Agnew Prop Burnside 1978-1979
Richard Watts Prop Kereone 1977-1978, 1981-1984
Richard Peri Wing Te Papapa 1982-1984
Roger Strong Prop Ranfurly 1982-1983
Campbell Morrison Prop, Flanker Waikite 1983-1993
Warwick Flintoff Prop Te Awamutu United 1985
Richard Peri Wing Otane 1986-1987
Warwick Flintoff Prop Otorohanga 1986-1991
George Hiri Lock Freyberg Old Boys 1987-1992, 1996
Willy Monk Prop Otorohanga 1989-1995
Warwick Flintoff Prop Eden 1992
Nathan Robinson Lock Alexandra 1993
George Hiri Lock Fielding Old Boys 1993-1995
John Kilkelly Wing Marist-St Michael Rotorua 1993-1994
Roger Strong Hooker Arrowtown 1993-1994
Stephen Rorison Hooker Tauranga Sports 1994
Nathan Robinson Lock Clyde-Earnscleugh 1994
David Shepherd Lock Moutere 1994-2002
Kelly Hohaia Lock Eastern District Te Puke 1996-1998
Rau Mokotupu Prop Waihora Linclon 1997-2000
George Hiri Lock Shannon 1997-1998
Henry Rogers Wing Eastern United Kaitaia 1998-1999
Warwick Flintoff Prop Frankton 1998-1999
Opeti Finualangi Fullback, Wing College Rifles 2002
David Shepherd Lock Martinborough 2003-2006
Sailusi Toalima Prop Papatoetoe 2005-2007
Ryan Welsh Fullback, Wing Excelsior Oamaru 2005-2012
Tama Albert Wing Tokoroa Southern United 2006-2009
Jonny Goldsack Flanker Bunnythorpe 2010-2014
Kelly Dobbyn-Dodunski - Papatoetoe 2011
James Copeland 1st 5/8 Eden 2011-2013
Ben Webb Flanker Nelson Marist 2012
Morgan Mitchell Prop Eastern Northern Barbarians 2012-2016
James Copeland 1st 5/8 College Rifles 2014
Mitchell MacPherson Wing East Coast Bays 2014
Reuben Buzzard Flanker Johnsonville 2015
Maara Tuare Prop Celtic Ashburton 2015
Daniel Eastwood Prop College Rifles 2016

Winners of any Club Championships

PlayerPositionClubYear
Laurence Schischka Lock Ponsonby Senior ‘A’ 1945
Owen Gibbons Lock Takapuna Senior 'B' (1st Rd) 1952
Terry Moss Wing Suburbs 8th Grade 1957
Norman Norris Wing Suburbs 6th Grade 1960
Phonse Carroll Wing, Flanker Marist Old Boys ‘A’ 1968
Bernard Clews Lock New Brighton Senior Reserve 1971-1972
Kevin Pivac 2nd 5/8, Wing Ponsonby Senior Reserve 1972
Richard Peri Wing Ardmore U20 1977
Richard Peri Wing Ardmore restricted U23 1978
Roger Strong Flanker Riverton U18 1978-1979
Roger Strong Flanker, Prop Otautau Senior Reserve 1980
Denis Mullane Lock Ponsonby-Kelston 15th Grade 1980
Roger Strong Flanker Riverton Senior Reserve 1981
Phonse Carroll Wing, Flanker Te Kawau ‘A’ 1981
Denis Mullane Lock Ponsonby-Kelston 12th Grade 1983
Leith Tangiwai Prop Ponsonby-Kelston 12th Grade 1983
Campbell Morrison Prop, Flanker Waikite ‘A’ 1983, 1984, 1986, 1993
Warwick Flintoff Prop Otorohanga ‘A’ 1986
Richard Peri Centre Otane ‘A’ 1987
Tony Kuklinski Lock Kia Toa U19 1987
Rodney Roberts Wing Sydenham 2nd Grade 1989
John Witchall Wing Riwaka Senior ‘B’ 1990
Willy Monk Prop Otorohanga ‘A’ 1993, 1994, 1995
George Hiri Lock Fielding Old Boys ‘A’ 1994
Warwick Flintoff Prop, Lock Frankton ‘B’ 1999, 2000
David Shepherd Lock Moutere ‘A’ 1999, 2000, 2001, 2002
Rodney Roberts Wing Upper Hutt J8 Reserve 2002
Ben Webb Wing Sydenham U14 2002
Theo Waterhouse Wing Johnsonville U21 2002
Sailusi Toalima Prop Papatoetoe ‘A’ 2005
Tama Albert Wing Tokoroa Southern United 'A' 2009
Maara Tuare No8 Aitutaki 'A' (Cook Island) 2009, 2013
Herbie Agnew Halfback Linwood 4th Classic 2015
Toby Agnew Lock Linwood 4th Classic 2015
Ashley Bensley Flanker Linwood 4th Classic 2015
Maara Tuare Prop Celtic 'A' 2015
Petaera Meihana Backline Fielding Old Boys Oroua ‘B’ 2016
Christopher Raharuhi Lock Whatawhata Senior ‘B’ 2016
Morgan Mitchell Prop Eastern Northern Barbarians 'A' 2016
Jonny Goldsack Flanker Bunnythorpe Reserve 2016

Secondary School 1st XV

PlayerPositionSchoolYear
Peter Berryman Prop Kelston Deaf 1958
William Biddle Prop Kelston Deaf 1958
James Bowman Halfback Kelston Deaf 1958
Michael Hampton 2nd 5/8 Kelston Deaf 1958
Desley Harrison Lock Kelston Deaf 1958
Walter Heke Wing Kelston Deaf 1958
Percy Hopkins 2nd 5/8 Kelston Deaf 1958
Melvin Keil Flanker Kelston Deaf 1958
Edwin Mackie Snr Lock Kelston Deaf 1958
Peter Martin Fullback Kelston Deaf 1958
Heretama Masters Wing Kelston Deaf 1958
Peter Murray Halfback Kelston Deaf 1958
Norman Norris Hooker Kelston Deaf 1958
John Northcott Halfback Kelston Deaf 1958
Ron Orwin Flanker Kelston Deaf 1958
Karen Scott Lock Kelston Deaf 1958
Ivan Tamepo Centre Kelston Deaf 1958
Rewi Wharepapa 1st 5/8 Kelston Deaf 1958
Tai Whiunui Flanker Kelston Deaf 1958
Heretama Masters Wing Kelston High 1959
Rewi Wharepapa Fullback Kelston High 1959
Peter Martin Wing Kelston High 1960
Wayne Bird Lock, Prop Rodney College 1963-1964
Phonse Carroll Utility Marist High (PN) 1967-1969
Richard Watts Prop Melville High 1971-1972
Noel Hooper Flanker Kelston Boys High 1981
Warwick Flintoff Prop Te Awamutu College 1983-1984
Roydon Seymour Flanker Freyberg High 1980
Kevin Carroll Hooker Freyberg High 1980
George Hiri  Lock Freyberg High 1980
Mark Lewis Halfback Pompallier College 1985
John Witchall 1st 5/8, Wing Linwood High 1985-1987
Fetuao Ualesi Prop Papatoetoe High 1986-1987
Ben Robertson Wing King High (Dunedin) 1990-1991
David Shepherd Lock Marlborough Boys College 1993
Michael May Fullback Newlands College 1996-1998
Finau Otutaha Fullback Kelston Boys High 1998
Theo Waterhouse Wing Newlands College 1999
Kelly Dobbyn-Dodunski Flanker Papatoetoe High 2003 -2004
Tama Albert Centre Tokoroa High 2003-2005
Tama Albert Wing Tokoroa Forest View High 2006-2007
Mitchell Macpherson Flanker, Wing Rangitoto College 2009
Morgan Mitchell Prop Gore High School 2009-2010
James Copeland 1st 5/8 Auckland Grammar School 2010
Reuben Buzzard Flanker Shirley Boys High 2011-2012
Caleb Nicolle Lock, Flanker St Bernard’s College 2015
Theo Waterhouse Wing Newlands College Winners
World Secondary Championship in Brisbane
1999

Deaf Rugby Club / School

Club / School TeamCompetitionsYear
Titirangi School for Deaf Auckland Primary 1955-1957
Mt Wellington School for Deaf Auckland Primary 1955-1957
Kelston School for Deaf (Senior) Auckland Secondary 1958
Kelston School for Deaf Auckland Primary 1959-1966
Belfast Deaf Christchurch 5th Grade 1994, 1995, 1996, 1997
Suburbs Deaf Auckland President 1995
Burnside Deaf Christchurch 5th Grade 1998
Roskill District Red Deaf Auckland Social 1999
Rahui Deaf Horowhenua Kapiti Senior ‘B’ 1999
Papakura Marlins Counties-Manukau President 2015-2016

Coach of Local Club or School

PlayerClub /or ProvinceYear
Owen Gibbons Takapuna Senior Reserve 1971-1972
Ewen Wilson Roskill District Women’s 1990-1992
Phonse Carroll Te Kawau Primary 1992-1993
Henry Agnew Belfast Deaf 1994-1996
Paul Buzzard Belfast Deaf 1996-1997
Ewen Wilson Roskill District Red Deaf 1999
Richard Peri Papakura Marlins 2015-2016

Coach of Any New Zealand or Province Representatives

PlayerClub /or ProvinceMatchesYear
Peter Barker Manawatu Primary - 1993-1994
Adrain Boyd* N.Z. Deaf 3 matches - 1 won, 2 lost 1995
Ewen Wilson N.Z. Deaf 6 matches - 3 won, 4 lost 1995, 2000, 2001
Henry Agnew N.Z. Deaf 14 matches - 9 won, 5 lost 1997, 1998, 2001, 2002
Phonse Carroll N.Z. Deaf 8 matches - 5 won, 3 lost 1997, 1998, 2000
Dino Martin* N.Z. Deaf 3 matches - 1 won, 2 lost 2004, 2005
Colin Hammond* N.Z. Deaf 3 matches - 1 won, 2 lost 2012, 2013, 2015
Clive Morgan N.Z. Deaf 3 matches - 2 won, 1 lost 2016
Paul Buzzard N.Z. Deaf 3 matches - 2 won, 1 lost 2016

Team Manager of New Zealand Deaf Representatives

PlayerMatchesProvinceYear
Richard Hay 3 matches – 1 won, 2 lost (Home) 1995
Alan Davidson 2 matches – 2 lost (Home) 1997, 2000
Kevin Pivac 6 matches – 5 won, 1 lost (Tour) 1998
Hemi Hema 3 matches – 2 won, 1 lost (Tour) 2001
Warwick Flintoff 4 matches -  2 won, 2 lost (Tour/Home) 2002
Lyn Barham* 2 matches -  1 won, 2 lost (Home) 2004, 2005
Tyson McDonald 2 matches - 1 won, 2 lost (Home/Tour) 2012, 2013, 2015
Greg Pateman 3 Matches - 2 won, 1 lost (Tour) 2016

* Hearing

Overseas Club / or Province Representatives

PlayerPositionClub /or ProvinceYear
Kevin Pivac Halfback/Wing West Suburbs Club (Sydney) 1974
Kevin Pivac 1st 5/8 Pretoria Deaf Club (South Africa) 1975
Kevin Pivac 1st 5/8 Transvaal Deaf Representative (SA) 1975
Darryl Alexander Centre Asociasion Rugby Sordos Argentina 2004
Mark Lewis Halfback England Deaf Reps (9 Tests)
4 Wales, 3 Scotland, 1 Estonia, 1 Japan
2007 - 2010 as Capatin
2005-2010
Maara Tuare No8, Flanker Aitutaki, Cook Island 2007-2014
Kelly Dobbyn-Dodunski Flanker Camelboks Rugby Club, QLD 2010
Dylan Louie Flanker University Rugby Club, Hong Kong 2009

Golden Oldies

PlayerPositionClub /or ProvinceYear
Phonse Carroll Prop Manawatu Evergreen Reps 1985-1997

Updated by 19th April 2017

Archive NZDRFU as copyright.